Sėkmės istorijos

Iš pasaulinės gynybos ir saugumo parodos grįžo įsteigę įmonę JAV
Lietuvos gynybos technologijų įmonė „ATRI“ iš birželio viduryje vykusios pasaulinės gynybos ir saugumo parodos „Eurosatory“ grįžo su naujais augimo planais. Parodoje organizuotame Inovacijų agentūros nacionaliniame stende „ATRI“, besispecializuojanti termovizorinių naktinio vairavimo ir karinių stebėjimo sistemų gamyboje, pasirašė sutartį dėl atstovybės JAV įkūrimo.

„Surink Lietuvą“ autorė Lina Baublienė: kiekvienam verslui reikia išbandyti verslo mentorystę
„Surink Lietuvą“ projekto autorė Lina Baublienė pripažįsta, jog niekada nesvajojo apie savo verslą. Vis tik pradėjusi įgyvendinti vos dvejus metus turėjusi trukti, bet didelio susidomėjimo sulaukusį „Surink Lietuvą“ projektą, suprato, kad teks išmokti verslą vystyti. Siekdama tiek mokytis, tiek augti, Lina prisijungė prie Inovacijų agentūros įsteigto ir Ukmergės rajono savivaldybės vystomo Ukmergės bendradarbystės centro „Spiečius“. Čia dalyvavo verslo mentorystės programoje, kurią, kaip sako Lina, turėtų išbandyti kiekvienas verslas.

Verslininkė A. Zabielienė: mentorystės programa – vertingiausia verslo patirtis
Verslininkei Agnei Zabielienei naujo verslo idėją sufleravo pirmagimis: dėl jo alergijų tekus atsisakyti saldumynų, drauge su vyru pradėjo sveikų desertų verslą „Gėrybė“. Siekdami užmegzti naujas verslo pažintis, mokytis ir augti, Agnė su vyru prisijungė prie Klaipėdoje veikiančio Inovacijų agentūros bendradarbystės centro „Spiečius“, kuriame iki šiol aktyviai naudojasi verslui skirtomis paslaugomis. Čia vykstančią verslo mentorystės programą Agnė įvardina kaip vertingiausią verslo patirtį, padėjusią auginti tiek šeimos verslą, tiek tobulėti asmeniškai.

Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ dalinasi žiniomis apie unikalias ankstyvosios vaiko raidos galimybes
Socialinė iniciatyva „MaMaDu“ nemokamai teikia sveikatos specialistų patarimus apie ankstyvąją vaikų raidą. Ši paslauga veikia trumpųjų kassavaitinių SMS žinučių principu ir yra skirta visiems, kurie ieško suprantamos bei praktiškai pritaikomos informacijos apie vaiko iki trejų metų raidą. Pediatrai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai pastebi, kad tokia informacija aktuali visiems tėvams, tačiau jos ypač trūksta socialinius sunkumus patiriančioms šeimoms. „MaMaDu“ bendraįkūrėja Marija Dautartaitė, siekdama paspartinti savo veiklos augimą, prisijungė prie socialiniams verslams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.

Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ – vartai senjorams į aktyvų, sveiką ir savarankišką gyvenimą
Socialinis verslas „Senjorų pasaulis“ į virtualią mokymų ir bendravimo erdvę buria vyresnio amžiaus žmones ir taip mažina jų socialinę atskirtį bei vienišumo jausmą. „Senjorų pasaulio“ iniciatorė Vida Greičiuvienė šio verslo ėmėsi pajutusi, jog reikia padėti jos artimiems vyresnio amžiaus žmonėms – mamai, tetai bei dėdei turėti tokią aplinką, kurioje nesijaustų vieniši, sulauktų palaikymo, užtarimo ir pagalbos. Pradėjusi veiklą Vida norėjo išsiaiškinti, kaip sukurti tvarų verslą, todėl prisijungė prie socialiniams verslininkams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.

Socialinis verslas „Bangų terapija“ prisideda prie raidos sutrikimų turinčių vaikų socialinės integracijos
Verslas, prasidėjęs kaip atsakingą elgesį vandenyje skatinanti banglenčių sporto stovykla, išaugo į socialinį verslą, padedantį integruotis socialinę atskirtį patiriantiems ar raidos sutrikimų turintiems vaikams. „Bangų terapijos“ įkūrėjas Girmantas Neniškis pasakoja, kad stovykloje apsilankę vaikai laisviau juda, geriau jaučia pusiausvyrą, būna ramesni ir labiau atsipalaidavę. Girmantas, prisijungęs prie socialiniams verslininkams skirto „Įjunk poveikį“ projekto, ne tik išsigrynino savo verslo idėją, bet ir tinkamai panaudojęs projekto paramą, padvigubino verslo apimtį, o šiemet prognozuoja tolesnį augimą.

Socialinis verslas „TÁBULA rása“ siekia padėti išspręsti švietimo sistemos problemas
Socialinio verslo „TÁBULA rása“ įkūrėja dr. Rasa Mardosaitė siekia padėti šalies mokytojams ir kitiems edukatoriams tobulinti savo mokymo procesus. Internetinė www.tabularasa.lt platforma, kurioje galima dalintis, pirkti ir parduoti savo pačių sukurtas mokymo priemones, jau vienija net 5000 žingeidžių vartotojų. Rasa, siekdama sumažinanti pedagogų bendruomenės naštą organizuojant ugdymą nuotoliniu, hibridiniu ar kontaktiniu būdu, toliau intensyviai tobulina platformą, o norėdama didesnio verslo proveržio – prisijungė prie socialiniams verslininkams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.

Spietietis Saulius Stepankevičius: mintis dirbti sau lydėjo nuolat
Visi keliai veda į gimtąjį kraštą – tuo įsitikinęs spietietis Saulius Stepankevičius ir jo žmona Vaiva, kurie daugiau nei dešimtmetį praleidę Švedijoje, nusprendė verslą įkurti Lietuvoje. Saulius su Vaiva Birštono kurorte įgyvendino seną svajonę – atidarė „Ledų alėja“ ledainę. Šeimai paspartinti verslo procesus padėjo Birštono „Spiečiuje“ vykusi verslo mentorystės programa.

Spietietis Andrius Pleikys sukūrė būdą, kaip išmaniai dalintis verslo kontaktais
Tauragės bendradarbystės centro „Spiečiaus“ narys Andrius Pleikys drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Verslininkas džiaugiasi, jog šia, tik ką į rinką paleista kortele, jau naudojasi dešimtys klientų ir produktą nuolat tobulina. Andrius, siekdamas daugiau sužinoti apie verslo vystymą, dalyvavo „Spiečiuje“ vykusioje verslo mentorystės programoje, kurioje ne tik užmezgė naudingų pažinčių, bet ir teigia, jog be šios programos „Distify“ projektas nebūtų toks, koks yra dabar.

Socialinis verslas „Galių dėžutė“ padeda auginantiems ir dirbantiems su ypatingais vaikais
Trijų vaikų mama Dalia Kuliešienė socialinį verslą „Galių dėžutė“ įkūrė siekdama padėti tėvams, auginantiems ypatingus, sutrikimų ar negalią turinčius vaikus bei specialistams, dirbantiems su tokiais vaikais. Dalia šios iniciatyvos ėmėsi pati pritrūkusi pagalbos, todėl sukūrė platformą, kurioje visa svarbiausia informacija talpinama vienoje vietoje. Siekdama savo veiklos progreso, Dalia prisijungė prie socialiniams verslininkams skirto „Įjunk poveikį“ projekto ir džiaugiasi pasiektais rezultatais.

Po verslo mentorystės – 4 kartus išaugusios pajamos
Kipras Pumputis savo „Hustle Point“ sportinių prekių parduotuvės verslą pradėjo vystyti dar gyvendamas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Grįžęs į Lietuvą prisijungė prie Utenoje veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“, kuriame, siekdamas pasisemti žinių, papildė verslo mentorystės programą. Verslininkas džiaugiasi mentorystės rezultatais – ne tik keturis kartus išaugusiomis pajamomis, bet ir įgytu pasitikėjimu priimant verslo sprendimus.

Mentorystės dalyvė Karolina Mažylė: gera turėti žmonių, kurie gali patarti verslo klausimais
Karolina Mažylė drauge su vyru Arnu jau kelerius metus vysto „Mazylis films“ šeimos verslą – kuria reklaminius video klipus sparčiai besiplečiančiam klientų sąrašui. Nors verslininkai džiaugiasi, jog vystyti veiklą sekasi puikiai, tačiau jau kutį laiką svajojo sudalyvauti „Verslios Lietuvos“ verslo mentorystės programoje. Verslininkai Panevėžio „Spiečiuje“ vykusios programos metu sulaukė visapusiško mentorių palaikymo ir patarimų iš šalis, o taip pat padvigubino savo pardavimų pajamas. Karolina akcentuoja, jog svarbiausia tai, kiek pats įdedi darbo ir jėgų, tačiau papildo, jog gera savo aplinkoje turėti žmonių, kurie gali patarti verslo klausimais.
