Lietuvos įmonės kasmet vis geriau vertina verslo priežiūros institucijų veiklą

2019-05-17
Lietuvos įmonės kasmet vis geriau vertina verslo priežiūros institucijų veiklą

Lietuvos įmonės vis labiau pasitiki šalies verslo priežiūros institucijomis. Šių institucijų veiklą teigiamai vertina net 75 procentai verslo atstovų, o per metus šis skaičius paaugo 6 procentais, rodo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atlikto tyrimo ataskaitos rezultatai.

„Keletą metų pasitikėjimo Lietuvos verslo priežiūros institucijomis rodikliai beveik nekito, tačiau praėjusiais metais rezultatą pavyko pagerinti. Tam įtakos turėjo nuoseklus ir kryptingas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbas, bendradarbiavimas su priežiūros institucijomis ir 2018 metais pradėta naudoti pažangumo vertinimo priemonė – švieslentė. Pastaroji ne tik leido įvertinti, kaip plačiai naudojamos ministerijos diegiamos pažangios verslo priežiūros priemonės ir metodai,  bet ir paskatino institucijas imtis aktyvesnių iniciatyvų tobulinant verslo priežiūros procesus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas atliktas 2018 metų švieslentės vertinimas ir verslo nuomonės tyrimas parodė bendras teigiamas verslo priežiūros srities tendencijas.

Visų pirma mažėja patikrinimų našta verslui: bendras atliekamų patikrinimų skaičius nuo 2015 iki 2018 metų sumažėjo nuo 56 procentų iki 41 procento. Be to, dauguma įmonių (79 procentai) per metus tikrinamos tik vieną kartą. 75 procentai patikrinimų atliekami iš anksto suplanavus ir apie tai informavus verslo atstovus. Šie veiksmai padeda priežiūros institucijoms iš anksto numatyti reikalingus išteklius ir orientuoti juos į prioritetines sritis.

Sparčiai auga ir kontrolinių klausimynų naudojimo patikrinimų metu rodikliai: 2012 metais mažiau nei pusė visų patikrinimų buvo atliekami pagal kontrolinius klausimynus, o 2018 metais šis rodiklis siekė jau 79 procentus.

Aukštas išlieka priežiūros institucijų teikiamų konsultacijų ir metodinės pagalbos vertinimas: 97 iš 100 atvejų interesantams kokybiškai ir laiku suteikiama informacija ir pagalba.

Atsižvelgdama į švieslentės vertinimo rezultatus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija priežiūros institucijoms pateikė individualias rekomendacijas dėl priežiūros priemonių tobulinimo. Kryptingas jų įgyvendinimas ateityje lems mažesnę patikrinimų naštą ir verslui draugiškesnes veiklos sąlygas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija koordinuoja ir skatina šių verslo priežiūros priemonių įgyvendinimą: priežiūros institucijų veiklos efektyvumo vertinimo rodiklių diegimą, ūkio subjektų ir jų veiklos sričių rizikingumo vertinimą, kontrolinių klausimynų taikymą, vienodą ir kokybišką konsultavimą, vadovavimąsi „dviejų datų“ taisykle rengiant teisės aktus ir kt., taip pat konsoliduoja ir optimizuoja priežiūros institucijas ir jų funkcijas.

Toliau skaitykite

Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
Farmacijos srities kūrybinėse dirbtuvėse triumfavo komanda, pasiūliusi kurti mobilius vaistų atsiėmimo punktus
2020-10-30

Spalio 23-25 d. Kaune įvyko antrosios Europos inovacijų ir technologijų instituto Sveikatos inovacijų centro (EIT Health) iniciatyva su partneriais organizuotos sveikatos srities kūrybinės dirbtuvės (angl. hackathon) „Hospiton. Pharma“, šiemet sprendusios aktualiausius šių dienų farmacijos iššūkius. Renginyje savo idėjas vystė ir komisijai pristatė 11 komandų, trys iš jų pasidalijo 2 tūkst. eurų prizų fondą, o viena apdovanota specialiuoju prizu.

Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
Verslo aplinka gerėja, bet kodėl verslas to nepajunta?
2019-06-17

Vytautas Adomaitis, „Versli Lietuva“ Verslo aplinkos gerinimo vadovas

Nors skaičiuojama, kad praėjusiais metais administracinė našta verslui buvo sumažinta 103,9 mln. Eur, realybėje įmonių atstovai sako to dar nepajautę. Šis verslo atstovų pastebėjimas logiškai paaiškinamas – mažinant verslo naštą įvyko pokyčių, prie kurių reikėjo iš naujo prisitaikyti. Realią naudą šalies verslininkai pajaus tuomet, kai verslo reguliavimo aplinka nesikeis taip dažnai. Tada ir sutaupyti milijonai labiau matysis įmonių finansinėse eilutėse.